Strona glówna
O projekcie
Uczestnicy
Works
Nasz blog
Galeria
Kontakt
Aktualności
Zrobiliśmy krótkie podsumowanie całego mobilności projektu.
                           Wiecej>>
Magda przesłała film z muzyki, tańca i filmu w grach.
                           Wiecej>>

Postaramy się pracować kilka zdjęć z działań w Hellin:                                                      Wiecej>>

Mamy już programu zbliżającego podróż do Hellin. Jesteśmy bardzo podekscytowani!
                           Wiecej>>

Z Hiszpanii wyprodukowaliśmy kilka filmów na pysznych tradycyjnych receptur z prostymi instrukcjami jej przygotowania.
                           Wiecej>>
Spróbujmy pracować stopniowo zdjęcia naszego wyjazdu do Edimburgh w tym albumie, dzięki czemu można dzielić się nim z nami.
                           Wiecej>>
Mamy juz programu zblizajacego sie na wycieczke do Edynburga. Jestesmy bardzo podekscytowani!
                           Wiecej>>
W Galerii mamy wrzucone kilka filmów o podrózy do Polski edytowany przez nasz Majda.
                          Wiecej>>

The Big Challenge Club

Na tej stronie uczniowie będą mogli porozmawiać i mail w celu ustalenia powiązań i promować wymianę doświadczeń, wszystko w języku angielskim.
                          Wiecej>>

 
Uczestnicy
 

Forrester High School, Edinburgh

www.forresterhighschool.org.uk/

Nasza szkoła to obszar znajduje się w niekorzystnej sytuacji To socjoekonomicznie. Stoimy w obliczu istotnych wyzwań w zaangażowanie zarówno uczniów i rodziców - że jesteśmy w ten sposób Udane.

Mamy kilka projektów innowacyjnych w celu wspierania młodzieży ze wsparcia bazy, która obsługuje wyzwaniem w ich młodzieży uczenie się, aby pomóc uczniom Inicjatywy że przejście ze szkoły, aż do pracy lub na uczelni. Znaczna liczba uczniów zagrożonych wykluczeniem choć strategii stawiamy na miejsce starają się zachować Takie numery jak najniższym.

W ostatnich latach szkoły mają wysoki profil uwagi do internacjonalizmu, którą stały się ważną częścią naszego planu poprawy. Globalizacja a rozszerzenie Unii Europejskiej, że bardzo ważne Czy do zdobywania wiedzy o innych krajach europejskich, ich tradycji i zwyczajów. Dzięki Międzynarodowych Programów Współpracy jak Comenius to doskonały sposób na poznanie siebie nawzajem.

Udział w tych programach przyczynia się do rozwoju edukacji międzykulturowej i dialogu i Siła poczucie Intentions obywatelstwa europejskiego i współpracy w Europie na Nasze cele to:

Do wiedzy Developer i zrozumienia wśród młodych ludzi i pracowników oświaty różnorodności kultur i języków europejskich oraz jej wartości.

Aby pomóc młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności życiowych i umiejętności ich niezbędnego dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

Do poprawy komunikacji między młodych ludzi i nauczycieli w różnych szkołach w to partnerstwo.  

 

 
 

CEIP Ntra Sra del Rosario, Hellín

http://edu.jccm.es/cp.rosario/

C.E.I.P. "Nuestra Senora del Rosario" położony jest w miejscowości Hellin jest umieszczony w południowo-wschodniej części prowincji Albacete miasto ma 31.054 mieszkańców, o powierzchni 778km2 i posiada 12 powiatów, :.. Issos, Agramón, Kanada Agra , Mingogil, Nava Campana, Cancarix, Minateda, wiszące i Rincón del Moro Torreuchea. mieście Hellin jest podzielona na dwie określonych obszarach, stare i nowoczesnej części miasta, gdzie sklepów jest skoncentrowany. Chociaż rolnictwo odgrywa ważną rolę w regionie, ITS jest niższa w mieście znaczenie Hellin Developer mieć go jako niezwykłe wtórnych przemysłu.

Obiekty sportowe składają się z dwóch pomieszczeniach hale sportowe, kryty basen i basen na świeżym powietrzu, boiska do piłki nożnej z naturalną trawą i bez skomplikowanych wydarzenia sportowe i piłki nożnej, pole, bieżni oraz kortów tenisowych. Te kursy oferują wszystkie usługi, w szkołach i zajęcia sportowe. Również miasto ma centrum kultury, dwóch bibliotek publicznych, uniwersyteckich ludzi, młodych, szkoła muzyki i szkoły tańca. Oferują one Zajęcia teatralne, opowiadania i klub czytania w dniu w szkole. Poza wieczorami, studenci odwiedzają dom kultury do udziału w różnych kursach i Działania.

C.E.I.P. "Nuestra Senora del Rosario" jest obecnie dla niemowląt i podstawowej szkoły publicznej, w zależności od Ministerstwa Edukacji "Junta de Comunidades de Castilla la Mancha". Funkcjonowaniu szkoły rozpoczął Rozproszone szkolne w całej wschodniej części miasta (1950). Obecny budynek otwarty na 28 marca 1981.

Rodziny, których dzieci uczęszczają do centrum są młodzi, z kilku członków i poziom kultury środku. Zarówno rodzice i uczniowie są zainteresowani usunąć szeroki zakres i edukacja Zajęcia oferowane.Odsetek absencji jest bardzo niska, a wyniki są średnią szkół w okolicy, jak w kilka dowodów badań. Ponadto, poziomy uczestnictwa i komunikacji między rodzicami i nauczycielami są dopuszczalne.

Jesteśmy zainteresowani w roku akademickim formacji studentów i planujemy wzmocnienie i ułatwienie nauczania. Bierzemy również pod uwagę potrzeby dodać inne wartości do przygotowania uczniów do tego Towarzystwa Demokratycznego. Są to: tolerancja, solidarność, współpraca aktywować, ochrony środowiska, odpowiedzialność, dialog, edukacja na rzecz pokoju, dialogu zwyczaje, zachowania i szkolenia na szacunek i ochronę środowiska.  

 
 
 
 

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Skłodowskiej Curie, Leszno

http://sp3leszno.edupage.org

Leszno ma populację 64 tysięcy mieszkańców i jest jednym z najważniejszych miast w Wielkopolsce. Leszno jest otwarta na nowych ludzi, pomysłów i inicjatyw.Miasto ma ambicje kulturalne i edukacyjne, ma bogatą historię i ciekawe zabytków. Kiedy Jan Amos Comenius mieszkał w Lesznie, napisał swoje najważniejsze dzieła edukacyjne i stworzył teoretyczne podstawy systemu oświaty.

Podstawowym nie szkoła. 3 znajduje się w historycznej części Leszna.Budynek został zbudowany w 1887 roku, ale nie zawsze służył jako szkoła. Podczas II wojny światowej został przekształcony z katolickiej szkoły dla dziewcząt w niemieckiej szkole. Były też warsztaty i magazyn wojskowy wewnątrz budynku. W 1945 r. budynek został zaadaptowany z powrotem do szkoły.

Nasza szkoła została nazwana na cześć Marii Skłodowskiej-Curie w 1967 roku. Była pionierem w dziedzinie radioaktywności i pierwsza osoba uhonorowany dwoma Nagród Nobla w dziedzinie fizyki (1903) i chemii (1911) - odkrycie radu elementów i polon i wyodrębnienie radu. W roku 1975 nasza szkoła została przyznał flaga, na której istnieją Maria Skłodowska-Curie słowa: "Jestem wśród tych, którzy uważają, że nauka ma wielkie piękno".

Nasza szkoła jest dobrze wyposażona. Nauczyciele starają się być na bieżąco z rozwojem różnych dziedzin tematycznych, nowych zasobów i metod. Nasi studenci mają zajęcia w nowoczesnych salach lekcyjnych. Większość uczniów w szkole uczestniczą w zajęciach pozaszkolnych. Uczestniczą lekcji języków obcych, muzyki i zespół taneczny, dramat, IT i kluby szachowe, ale także grać sportowych. Nasi uczniowie biorą udział i zdobycie czołowych miejsc w muzycznej, taniec, sztuki, nauki, ortografii i konkursach sportowych.

Z projektu Comenius, chcemy zachęcić dzieci do nauki języków i nowych rzeczy o innych kulturach, doskonalić swoje umiejętności językowe, aby motywować ich oraz wspierania ich rozwoju intelektualnego. Chcemy, aby nasi uczniowie poszerzyć swoje umysły i otworzyć się na nowych umiejętności i kompetencji.

 

 

 
 
 
Strona glówna       |       O projekcie       |       Uczestnicy       |       Works       |       Galeria      
By Matthew, Cutremania Productions 2011
 
Español Polski English